אני מעוניין ב:
שם מלא
טלפון
אימייל
לפרטים ויצירת קשר

תלמידי ארטיק בפסטיבל מחווה לכל אלבומי הביטלס בשיתוף אמנים אורחים. קטעי וידאו לפניכם:

שלום חנוך
ירמי קפלן
יזהר אשדות
דן תורן
פיטר רוט
תומר שרון - תומש

שלושה מתופפים על במה אחת

הועלתה ליוטיוב סדנת המתופפים שנערכה בארטיק בית ספר למוזיקה 2009
קטע וידאו

נוסטלגיה ארטיקית
לפניכם קטע וידאו שכולו לקט מהופעת סוף השנה של בית ספר ארטיק משנת 2008  לצפייה לחץ כאן...

שיטת ארטיק ללימוד מוסיקה

 


"כישרון זה לא דבר מולד! כישרון זה דבר נלמד!" שיטת ארטיק

 

269 סדנאות, כיתות אומן אורח, הרכבים, אין ספור הופעות, והכול בנוסף לשיעור הפרטי" שיטת ארטיקאז מה זה ארטיק? בית ספר למוסיקה בעל שיטת לימוד ייחודית, אשר פותחה על ידי האחים רועי ועמית דרייזין, בעזרת מר עופר ברייר, מקים ומרכז מגמת הג'אז בבית הספר תלמה ילין והמורה של מוסיקאים בולטים בארץ ובעולם, ובשיתוף אומנים ומבצעים מרכזיים, בהם: שלום חנוך, יזהר אשדות, אביב גפן ועוד.שיטת ארטיק

 

לאחר מחקרים ובדיקות מעמיקים, פיתחנו בארטיק שיטת לימוד, המערערת על המושג "כישרון מולד", ומממשת את הכישרון שקיים בכל אחד! שיטת ארטיק מציעה התרחשות מוסיקלית טוטאלית, המעודדת התלמיד למצוינות ומעניקה לו חוויית למידה מוקפדת, ובד בבד חושפת את התלמיד לסביבה שכל כולה מוסיקה.

 

מבנה ארטיק הוקם במיוחד כדי להתאים לשיטה שלנו. בית הספר מעניק שיעור פרטי, אחד על אחד, הנערך אחת לשבוע, ועמו, ללא הפוגה, הרכבים וסדנאות  על בסיס שבועי, אשר מקנים לתלמיד היכרות מעשית עם כל סגנונות המוסיקה, המושגים, התיאוריה והדבר עצמו- עשיית מוסיקה.

 

בנוסף לשיעורי נגינה/שירה במגוון פורמטים (יחידני + בהרכב + בקבוצה +בסדנאות+ על ידי הכרות אישית עם אומנים מהשורה הראשונה)
ובמגוון מקומות לימוד (בחדר השיעור+ באולם ההופעות+ בחדרי החזרות+ באולפן ההקלטות),
התלמיד ימצא בארטיק בית שני, שבו יכיר את כל מורי בית הספר, יפגוש חברים חדשים, וכשיגיע תמיד ימצא חבר וחדר, שם יוכלו לעשות מוסיקה ביחד.

 

בשיטת ארטיק מלמדים את הדבר האמיתי כבר מן ההתחלה! כבר מהחודש הראשון יחווה התלמיד נגינה /שירה עם הרכב ועמידה על במה, ותמיד יהיה לו למי להשמיע וממי לשמוע מוסיקה.
כחלק משיטת ארטיק, התלמיד יופיע לאורך כל השנה (ולא רק בסוף שנה) עם ההרכב שלו על במה, מלווה בתאורה ובהגברה מקצועיות (התלמידים מופיעים כאומנים לכל דבר – לא עם המורה ליד ופלייבק מאורגן... )

 

 

אז מה מקבלים בתור תלמידים בארטיק?

- 269 סדנאות בשנה
- סדנאות עם אומנים אורחים מן המובילים במוסיקאים בישראל ובעולם
- נגינה בהרכב
- שיעור פרטי אחת לשבוע
- חדרי חזרות לאימון
- טעימה מכלי נגינה נוסף לאורך כל השנה
- הופעות ופרויקטים לאורך כל השנה
- עזרה בפיתוח וכתיבת/ הלחנת חומר מקורי

 

גילאים

התלמיד הצעיר ביותר בארטיק כיום הוא בן ארבע, והמבוגר בן 67. תמיד חלמתם לנגן ולא היה בבית פסנתר? רציתם לתופף ולא הרשו לכם? רציתם לנגן חשמלית ודיסטורשנים, ואמרו לכם להתחיל מחלילית- פסנתר- קלאסית, ורק אז... אין גיל מאוחר מדי להתחיל ללמוד לנגן, ואין כלי שמומלץ להתחיל איתו, אלו דברים שהומצאו בקונסרבטוריונים ובשיטות לימוד עתיקות שלא ממש עובדות.

 

מבנה בית הספר

מבנה ארטיק נבנה בהתאמה מושלמת לשיטת ארטיק. המבנה כולו אקוסטי לבידוד בין חדרי הלימוד ולסאונד מאוזן ונכון בתוך החדרים. המבנה מעוצב בצורה נעימה ומיוחדת לשם השראה, ריכוז ופיתוח היצירתיות. במבנה ארטיק 15 כיתות לימוד פרטי, אולם הופעות, חדרי חזרות ואולפן הקלטות.

 

מי מתאים ללמוד מוסיקה?

פעם, ולצערנו גם היום, כשתלמיד החליט ללמוד מוסיקה, הוא ניגש לקונסרבטוריון, שם נערך לו "אבחון", שנועד לבדוק אם התלמיד מוסיקלי. ובכן, הגיע הזמן לחשוף את האמת...


אם לאותו קונסרבטוריון יש מורה לסקסופון עם יום לימוד כמעט ריק - אזי באותו יום אבחון התגלו לכל הנבחנים "שפתיים מתאימות לסקסופון..."
אם למורה לגיטרה אין תלמידים - מיד כל הנבחנים "מתאימים לגיטרה ..."
ואם הנבחן הוא ילד בעל בעיות קשב וריכוז – "אוי ואבוי הוא יעשה לנו פה בלאגן - אז בואו נגיד להורים שהוא לא מוסיקלי...."

 

שיטת ארטיק מוכיחה כל יום מחדש שאין אדם שלא יכול לנגן, החוכמה היא מי מלמד ואיך מלמד!!!  הנה דוגמה פשוטה :


הרבה מן המוסיקאים הגדולים בעולם אובחנו בילדותם כסובלים מבעיות קשב וריכוז. וזאת למה?
קחו למשל מתופף: המתופף צריך להתרכז בו זמנית בחמישה דברים שונים: יד ימין, יד שמאל, רגל ימין, רגל שמאל, וכמובן גם להקשיב לכל הלהקה... – יש מישהו שיעשה זאת טוב יותר מאדם בעל בעיות קשב וריכוז?! וזה נכון לכל כלי.
מוסיקה היא התרופה הטובה ביותר לאנשים הסובלים מ"בעיה" זו, היא מכניסה אותם לפוקוס ולריכוז, שמישהו שאין לו "בעיות" כאלה, היה רק חולם להגיע.

 

מחקר

מתוך מיליון איש שיתחילו ללמוד מוסיקה היום בעולם, 80 אחוז יפרשו תוך שלושה חודשים! מתוך הנשארים, רק 20 אחוז יחזיקו מעמד שנה! מתוכם, 20 אחוז בלבד ישרדו שבע שנים (כמה פעמים שמעתם " אני? אני למדתי שבע שנים פסנתר)... וכך המשוואה ממשיכה בחלוקה של 20/80, עד לנתון המדהים הבא: מכל מיליון אנשים שלמדו פעם לנגן רק ארבעה יהפכו למוסיקאים בעלי שם עולמי!!!

אז רק ארבעה אנשים מתוך מיליון הם מוכשרים???

או שהשיטה הישנה והסטנדרטית לא עובדת?! אין לך זמן פנוי? זה לא תירוץ! קורס נגני מדורות הוא במיוחד לאלו שלא יכולים להתחייב. קורס של לימוד גיטרה בשישה מפגשים בלבד. למבוגרים מעל גיל 21. לפרטים נוספים לחץ על המודעה.

 

 

שישה מפגשים ואתם מנגנים גיטרה

מופע מחווה ללהקת לפוליס

יולי 2012 תלמידי בית ספר ארטיק במופע מחווה ללהקת פוליס - היה חם!!! לקליפ לקט מההופעה לחצו כאן...

מופע מחווה ל-guns & roses

יולי 2012 תלמידי בית ספר ארטיק נותנים בראש עם מופע מחווה ללהקת guns &roses. לקליפ מתוך ההופעה לחצו כאן...

הקליפ מ-2008 מזנק ביוטיוב

הקליפ של מופע סוף שנה בארטיק משנת 2008 לא מפסיק לעלות ביוטיוב, אולי זה בגלל השתתפות תלמיד בית הספר לשעבר העונה לשם עומר אדם ?? לצפיה בקליפ לחצו כאן...